Uspješno završena provedba međunarodnog eTwinning projekta „CRAFT – Create a fairy tale“

eTwinning  je platforma namijenjena odgojno-obrazovnim djelatnicima (učiteljima, ravnateljima, knjižničarima, itd), koji rade u školama ili dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi.

Ove školske godine više učitelja naše škole aktivno je sudjelovalo u radu nekoliko različitih eTwinning projekata, samostalnih ili u sklopu Erasmus+ projekata.

Jedan od njih je međunarodni projekt CRAFT. Sudionice projekta su, osim naše škole, Osnovna škola Koprivnički Ivanec iz Kunovca, Srednja škola „Blanca Fernandez Ochoa“ iz Madrida i ICPitre-Manzoni Castellammare del Golfo – škola sa Sicilije.

Projekt se odvijao tijekom cijele nastavne godine, a projektne aktivnosti s učenicima je provodila predmetna učiteljica Ivana Pudar Pećar, u suradnji sa školskim knjižničarom Marijom Bebekom. Projektne aktivnosti krenule su od ideje da priče sadrže čaroliju i moć da djeci i odraslima omoguće let izmišljenim prostranstvima kako bi maštali, sanjali i doživjeli avanture s nestvarnim likovima.

Priče (mitovi i legende) važan su obrazovni materijal, posebno značajan za izgradnju moralnih vrijednosti i učenje razlikovanja dobra od zla.

Kroz ovaj projekt učenici su, uz pomoć svojih mentora, istraživali književnu baštinu svoje zemlje (posebno legende), razvijali vještine čitanja i pisanja, komunikacijske vještine na stranim jezicima, vještine kreativnog izražavanja i vještine korištenja digitalnih alata.

Održana su 4 sastanka projektnih partnera (preko platformi Adobe i Zoom) na kojima je dogovarana realizacija projektnih aktivnosti: kreiranje i biranje logotipa, istraživanje lokalnih legendi, predstavljanje odabrane legende, dijeljene radova na Twinspaceu, biranje elemenata za stvaranje nove priče, literarne radionice, biranje najuspješnije priče, kreativno predstavljanje izabrane priče koristeći različite digitalne alate, diseminacija i evaluacija projekta.

Učenici koji su se posebno istaknuli kreativnim radovima su: Roko Pavlović (izrada logotipa), učenici 7.c razreda (literarna radionica - pisanje legende prema zadanim elementima), Frane Sokol (izrada stripa „Legenda o caru Norinu“), Jan Đorđević, Mia Šunjić i Mia Krešić (kreativno predstavljanje izabrane nove legende „Intergalaktička ljubavna priča“).

Pogledajte rezultate projektnih aktivnosti i neke od kreativnih uradaka.

Dobrota spašava i ujedinjuje svijet

Intergalaktička ljubav

Video zapisi (kliknite na sliku)

objavio: Administrator   datum: 21. 6. 2021.