« Ožujak 2024 »

I u mom gradu Vukovar svijetli!

Učenici naše škole su, zajedno sa svojim učiteljima i učiteljicama bili dio spomen-čina i u mom gradu Vukovar svijetli.

Spomen-čin i u mom gradu Vukovar svijetli posebno preporučuje i sam Grad Vukovar, koji ga je prepoznao kao dostojanstven u svome izričaju paljenja svijeća u tišini duž Vukovarskih ulica u Hrvatskoj te je uvršten u njihov Program obilježavanja sjećanja na žrtvu Vukovara.

Mi smo zapalili svijeće ispred naše pločanske crkve i duž Vukovarske ulice.
Škola je mnogo više od mjesta stjecanja znanja. Ona nas uči vrijednostima i ispravnim odabirima pa smatramo vrijednim čuvanje ove 23-godišnje tradicije iskazivanja odanosti povijesnoj istini o Domovinskome ratu, čija je metafora Vukovar.

Nalazimo se u Godini čitanja i nastojimo različitim projektima, aktivnostima i radionicama približiti učenike knjizi i probuditi u njima želju za čitanjem.

Jedan od projekata kojima je cilj razvijanje čitalačkih vještina učenika je i eTwinning projekt "Uz čitanje riječi rastu". U projekt je uključena predmetna učiteljica Ivana Pudar Pećar s učenicima 7.a razreda. U okviru navedenoga projekta posjetili su Narodnu knjižnicu Ploče gdje je organizirana istraživačka i kreativna radionica "Domoljubna poezija i proza". Domaćin, knjižničar Jurica Karamatić, pripremio je literaturu zadane tematike, ali su i učenici rado samostalno istraživali i pronalazili domoljubne misli u različitim knjigama.

Drugi dio radionice bio je vezan za eTwinning projekt "Grad - to smo mi" i obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Vukovara, Škabrnje i Domovinskog rata. Učenici su u skupinama birali najdojmljivije poruke kojima su ukrašavali prigodne straničnike.

Nakon izrade straničnika, proučavali su zadanu temu (put kukuruza) koja je dio aktivnosti "Kreativni istraživači". Rezultate istraživanja predstavit će u obliku digitalnih plakata na Twinspaceu.

Nakon radionice u knjižnici, učenici su prošetali do Vukovarske ulice u Pločama gdje su pročitali domoljubne misli sa straničnika i upalili svijeće za sve žrtve Domovinskog rata. Tim aktivnostima iskazali su zahvalnost, ljubav i ponos koji osjećaju na spomen herojske riječi VUKOVAR.

(Kliknite na sliku za poveznicu na video uradak naših učenika)

objavio: Administrator   datum: 18. 11. 2021.