Besplatan pristup Google alatima

Autor: Administrator , 13. 3. 2020.

Obavještavamo vas kako je svim učiteljima, nastavnicima i učenicima u Hrvatskoj omogućen besplatan pristup Google alatima s korisničkim računom na @skole.hr domeni putem usluge G Suite for Education.

Za sve dodatne upite i eventualne nejasnoće vezane uz aktivaciju korisničkog računa, možete kontaktirati CARNET-ov helpdesk na broj 01 6661 555 ili putem elektroničke pošte na adresu helpdesk@carnet.hr svakim danom od 8 do 22 sata.

G Suite for Education omogućuje korisnicima kreiranje sadržaja, zajednički rad korištenjem Google alata i usluga u javnom Googleovom oblaku s bilo kojeg mjesta i računala spojenog na internet. Osnovni paket G Suite usluga uključuje pohranu svih datoteka i pristup datotekama, alate za za izradu i dijeljenje dokumenata, proračunskih tablica i prezentacija, dijeljeni kalendar, slanje poruka, govornih i videopoziva. Usto, uključuje i platformu Google Classroom koja sadrži alate za učenje na daljinu te korištenje Google Sites usluge za jednostavnu izradu mrežnih stranica.

Svim navedenim uslugama možete pristupiti svojim elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr na skole.hr domeni, uz prethodnu aktivaciju usluge na https://aktivacija.skole.hr/.

Nakon aktivacije, osim G Suite alata, s @skole.hr korisničkim računom možete pristupati i do bilo koje druge internetske aplikacije koja omogućuje autentikaciju putem Google računa.

Više informacija o usluzi možete pronaći na https://www.carnet.hr/usluga/gsuite/ .