Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar

Autor: Administrator , 17. 11. 2020.

Tijekom prošlog tjedna učenici naše škole prihvatili su izazov i priključili se međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar, koje promiče informatiku i računalno razmišljanje među učenicima i učiteljima, ali i u široj javnosti.

Hrvatska je punopravna članica međunarodne inicijative Bebras, a ovogodišnjem natjecanju je sudjelovalo preko 50000 učenika.

Natjecanje se organizira u 5 kategorija:

1. MikroDabar za učenike 1. i 2. razreda OŠ,
  2. MiliDabar za učenike 3. i 4. razreda OŠ,
  3. KiloDabar za učenike 5. i 6 razreda OŠ,
  4. MegaDabar za učenike 7. i 8. razreda i
  5. GigaDabar za učenike svih razreda srednje škole.

Natjecanje je vodila i održala učiteljica mentorica informatike Dona Prović u informatičkoj učionici, a natjecali su se svi zainteresirani učenici 4., 5. i 6. razreda. Učenici su vrlo rado prihvatili ovaj izazov i sudjelovali u rješavanju zanimljivih logičkih zadataka. Svi sudionici su osvojili digitalne značke i potvrde sudjelovanja te izrazili želju za sudjelovanje i sljedeće godine.