INTERVJU S NEDOM PARMAĆ

Ove školske godine (2021./2022.) obilježavamo 70. obljetnicu osmogodišnje osnovne škole u Pločama. Ujedno je ove 2021. godine i 50. rođendan zgrade naše osnovne škole. Tako će učenici i nastavnici kroz cijelu školsku godinu provoditi brojne aktivnosti vezane za našu osnovnu školu. Jedna od tih aktivnosti su i intervjui s nekim od poznatih i uspješnih bivših učenica i učenika naše škole. Zaista ih ima puno, i to u raznim djelatnostima, od svijeta glume, glazbe, politike, novinarstva , sporta i ostalog. Učenici su dali prijedloge pitanja koji bi im postavili i što bi voljeli znati o njima. U nizu intervjua koje ćemo objaviti na web stranici škole, prvo ćemo objaviti intervju s Nedom Parmać, poznatom pjevačicom. Neda Parmać je pjevala, između ostalog, na Eurosongu s grupom „Feminem“, a trenutno pjeva, zajedno sa sestrom Sanjom, u grupi „Gelato Sisters“.

Adriana Kostanić Burić

Foto: https://www.facebook.com/NedaParmac

•  Što prvo pomislite kad čujete za Osnovnu školu Ploče?

Moje školovanje nije najsretnija uspomena. Jedna sam od onih klinaca koje su zezali u školi, ali sam odlučila da ću pamtiti samo sretne dane tako da sam uglavnom uživala u blizini mora i šetnji uz more pod velikim odmorom.

• Kakve Vas uspomene vežu za nju?

Od prvog do četvrtog razreda imala sam predivnu učiteljicu Dušku koja me zvala Medo.

• Koji Vam je bio omiljeni predmet u osnovnoj školi?

Tjelesni i glazbeni, hehehehehe.

• Jeste li ste imali omiljenog nastavnika/cu i tko je to bio?

Da. Voljela sam profesora Muzu. Mislim da je on bio jedini zbog kojeg sam se osjećala posebno. Često je isticao koliko sam dobra što se nikad nije dogodilo na drugim predmetima;)

• Pamtite li neku anegdotu iz školskih klupa?

Pamtim ih dosta, ali mislim da se ne bi dobro uklopile u priču.

• Jeste li ste već u osnovnoj školi znali da ćete biti pjevačica ili ste tada imali druge želje?

Znala sam, tada sam već počela nastupati s tatom. Htjela sam biti i učiteljica jedan period i evo, obje želje su mi se ostvarile, čak i bolje od očekivanog.

• Na kojim trenutno projektima radite (pjesme, televizija…)?

Pjesma “Samo tvoja “ je odnedavno u eteru,vodim dječji zbor u mikrofon.hr školi pjevanja, u Gajnicama vodim ženski zbor, Gelato sisters  također pripremaju novi materijal, veselim se koncertima za advent i to je to.

• Što biste izdvojili kao svoj najveći poslovni uspjeh?

Rekla bih da je moj najveći poslovni uspjeh činjenica da sam sama, naravno uz pomoć obitelji, kao djevojčica iz Ploča, napravila karijeru iza koje ponosno stojim.

• Koliko često dolazite u Ploče?  - Na žalost, prerijetko. Samo ljeti.
  • Za kraj, koju poruku biste uputili našim učenicima u Osnovnoj školi „Vladimir Nazor“ Ploče?

Iako bi škola trebala biti bezbrižno mjesto, mjesto gdje si siguran i fokusiran na učenje, sigurna sam da ima još djece koja se ne mogu poistovjetitis ovim. Vršnjačko zlostavljanje je prisutno i ne treba ga ignorirati.Podržavajte se, ako vidite da netko ima lošije uvjete, pomozite. Nikad nije rano da odlučiš biti dobra osoba.

objavio: Administrator   datum: 1. 12. 2021.

INTERVJU S NEDOM PARMAĆ

Adriana Kostanić Burić

Foto: https://www.facebook.com/NedaParmac

•  Što prvo pomislite kad čujete za Osnovnu školu Ploče?

• Kakve Vas uspomene vežu za nju?

• Koji Vam je bio omiljeni predmet u osnovnoj školi?

Tjelesni i glazbeni, hehehehehe.

• Jeste li ste imali omiljenog nastavnika/cu i tko je to bio?

• Pamtite li neku anegdotu iz školskih klupa?

Pamtim ih dosta, ali mislim da se ne bi dobro uklopile u priču.

• Na kojim trenutno projektima radite (pjesme, televizija…)?

• Što biste izdvojili kao svoj najveći poslovni uspjeh?

• Koliko često dolazite u Ploče?  - Na žalost, prerijetko. Samo ljeti.

objavio: Administrator   datum: 1. 12. 2021.