Obilježen Dan voda

Dan voda u Pločama

U OŠ „Vladimir Nazor“ Ploče kao i u gradskoj knjižnici u Pločama 22. ožujka 2011. godine obilježen je Dan voda. Likovni radovi na temu voda dizajnirali su i oslikali učenici multimedijalne, dramsko-scenske i likovne skupine. Njihovi radovi su ukrašavali školski hol kao i prostor gradske knjižnice.

Večer posvećenu rijeci koja ima takvo plavetnilo i bogatstvo biljnog i životinjskog svijeta, jedinstven miris spajanja s morem, uveličali su učenici dramsko-scenske skupine svojim prikazom „Neretva živi“.

Kolika je važnost vode i utjecaj čovjeka na prirodu dočarale su fotografije na temu voda, kao i prigodni tekstovi koje su čitali učenici SŠ fra Andrije Kačića Miošića – članovi Udruge „Lijepa naša“.

Na kraju prigodnog programa predsjednica Udruge „Lijepa naša“, ujedno i tajnica naše škole, Ana Musa se zahvalila na suradnji i potpori svim ljudima koji su pomagali i podupirali rad mladih ekologa tijekom petnaest godina njihovog postojanja. Između ostalih uručene su zahvalnice gospodinu Anti Dodigu – ravnatelju OŠ „Vladimir Nazor“ Ploče i gospodinu Ivanu Pavloviću - direktoru Luke Ploče.

Nakon programa uslijedio je skromni domjenak i druženje, gdje su se prepričavali dojmovi i ugodno se razgovaralo.

Voda je dragocjena tekućina koja znači život, a u pojedinim područjima kad zavlada suša, ona je opstanak.

Dolinom Neretve gospodari rijeka i zato čuvajmo tu veliku dragocjenost svakog vremena!

objavio: Administrator   datum: 23. 3. 2011.

Obilježen Dan voda

Dan voda u Pločama

objavio: Administrator   datum: 23. 3. 2011.