Završen projekt „Europa je naš dom“

Završetkom prvog obrazovnog razdoblja završen je projekt „Europa je naš dom“. Provoditelj projekta su udruga Leptirići – Udruga cerebralne i dječje paralize doline Neretve i Osnovna škola „Vladimir Nazor“ Ploče. Ministarstvo vanjskih i europskih poslova pokrovitelj je projekta.

Želja je bila djeci približiti važnost i pojam Europske unije kao zajednice kojoj pripadamo i čijem smo Vijećem presjedali od siječnja do lipnja 2020. godine.

Kroz razne aktivnosti djeci su pružene osnovne informacije o EU te su istaknute prednosti EU za djecu i mlade. Naglasak je stavljen na promicanje mladih u društvu.

Projekt su provodile učiteljice Marina Burđelez i Monika Bušurelo sa svojim osmim razredima kroz četiri prezentacije:

1. Europa je naš dom
  2. Kako je sve počelo
  3. Što EU znači za naš svakodnevni život
  4. Što je na dnevnom redu.

Nakon što su učenici usvojili osnovne informacije o EU sastavili su kvizove uz pomoć učiteljice Informatike Done Prović.

Učiteljica Marija Ćupić Senta pomogla je učenicima napraviti plakat za projekt.

Na satu TZK s učiteljem Franom Božićem učenici su u sklopu ovog projekta obilježili Međunarodni dan ljudskih prava.

objavio: Administrator   datum: 19. 1. 2021.

Završen projekt „Europa je naš dom“

1. Europa je naš dom
  2. Kako je sve počelo
  3. Što EU znači za naš svakodnevni život
  4. Što je na dnevnom redu.

Učiteljica Marija Ćupić Senta pomogla je učenicima napraviti plakat za projekt.

objavio: Administrator   datum: 19. 1. 2021.