Dan sigurnijeg interneta 2022.

Budući da nam djeca odrastaju uz internet, aplikacije, mobitele, tablete i računala, nikad nije prerano da se obrazuju o sigurnosti na internetu. Učenici 1.c, s učiteljicama Pericom i Anamarijom, obilježile su Dan sigurnijeg interneta 2022. , kojeg s partnerima i suradnicima organizira Centar za sigurniji internet i udruga Suradnici u učenju. Centar već osmu godinu zaredom organizira aktivnosti i akcije s ciljem poticanja i promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe tehnologije i mobilnih uređaja među mladima i djecom, ali i roditeljima.

Uključili smo se i u projekt udruge Suradnici u učenju - Dabrica Darka otkriva digitalni svijet -  prva je igra nastala u okviru projekta Growing up on a safer Internet sufinanciranog od strane Google.org. Projekt Growing up on a safer Internet (Odrastanje uz sigurniji internet) razvija svijest o primjeni digitalne tehnologije u osobnom i profesionalnom životu, posljedicama njezine primjene te pravima i odgovornostima digitalnog građanina. U ovom projektu učenici stječu kompetencije, vještine i potrebna znanja koja će im omogućiti kreativno izražavanje, kritičko razmišljanje, da se osjećaju sigurno i ponašaju odgovorno u internetskom okruženju.

Učenici su odigrali igru Dabrica Darka otkriva digitalni svijet i zaradili razrednu diplomu. Nakon toga su poslušali predavanje učiteljice Perice o važnosti pristojnog ponašanja i sigurnosti na internetu, te na kraju poslušali zanimljivu verziju bajke u digitalnom svijetu – Tri praščića, u neobičnoj, modernoj verziji. Projektne aktivnosti se nastavljaju na satovima Informatike s učiteljicom Anamarijom.

U sklopu DSI 2022. , Udruga Suradnici u učenju i CARNET-ov odjel za Nacionalni CERT su s partnerima organizirali cjelodnevnu online konferenciju baš na sam Dan sigurnijeg interneta, 8. veljače 2022. , a učiteljice su se okušale i u učiteljskom izazovu – online Potragom za bolji i sigurniji internet.

objavio: Administrator   datum: 8. 2. 2022.

Dan sigurnijeg interneta 2022.

objavio: Administrator   datum: 8. 2. 2022.