Na starim stazama

Planinarsko društvo Grabovica provodi Program čišćenja planinarsko-pješačkih staza sufinanciran sredstvima Dubrovačko-neretvanske županije. U svoj program žele uključiti i učenike osnovnoškolske dobi kako bi razvijali svijest i potrebu očuvanja i brige o planinarsko-pješačkim stazama zavičaja, kao i mogućnost korištenja istih u rekreativne svrhe.

Rado smo se odazvali pozivu  i podržali naše planinare. Zainteresirani učenici 5.a i 5.b razreda s  učiteljicom Marinom Burđelez petak poslijepodne proveli su na edukativno-rekreacijskoj terenskoj nastavi. Prohodali smo više od 10 000 koraka bez mobitela, očistili staro odlagalište smeća, razvrstali smeće prema mogućnosti recikliranja, hrabro sve nosili uskom stazom do Franića gdje su nam planinari pripremili pravu izletničku zakusku. Predsjednica Društva Matea Pirjevac zorno je pokazala kako u prirodi možemo uživati odgovorno ne ostavljajući tragove nebrige.  Nagradila je sudionike platnenim vrećicama, a oni su joj svi potvrdili kako će se rado odazvati budućim akcijama.

Umorni, ali zadovoljni složili smo se da je svaki dan proveden u prirodi dobar dan.

objavio: Administrator   datum: 23. 2. 2022.

Na starim stazama

objavio: Administrator   datum: 23. 2. 2022.