INTERVJU – MARTA BATINOVIĆ

Prošli tjedan proslavili smo 70-tu obljetnicu osmogodišnje osnovne pločanske škole. Međutim, i dalje nastavljamo sa intervjuima s našim bivšim uspješnim i poznatim učenicima. Ovaj put donosimo intervju s Martom Batinović (rođ. Žderić), uspješnom rukometašicom.

Što prvo pomislite kad čujete za Ploče?

• Prvo što pomislim kad čujem za Ploče - pomislim na sreću, jer to je moj dom. Moja obitelj je u Pločama  i svaki slobodan trenutak koji imam provedem u svom gradu.

Koje uspomene Vas vežu za osnovnu školu u Pločama koju ste pohađali?

• Vezu me samo lijepe uspomene, bezbrižno odrastanje, pronalazak sebe u sportu, prijatelji, izleti, jedan lijep period života.

Koji vam je bilo omiljeni predmet u osnovnoj školi?

• Jasno i glasno – tjelesni.

Jeste li ste imali omiljenog učitelja ili učiteljicu i tko je to bio?

• Zaista u osnovnoj školi su svi učitelji bili velika podrška mom odrastanju u sportaša i zaista im jedno veliko hvala na tome, jer su uvijek imali razumijevanja za moje izostanke i pružali mi potpunu podršku u samom početku moje karijere. Još jednom hvala svima, sigurno to nikad neću zaboraviti i dan danas to cijenim.

Jeste li ste već u osnovnoj školi znali da želite biti sportašica rukometašica ili ste tada imali druge želje?

• Pa kao dijete htjela sam biti sve kao i svi haha, ali kako je vrijeme prolazilo tako uz rukometni klub Dalmatinku uz trenera Antu i Ivana sam se sve vise počela vezati za rukomet i hvala Bogu evo još uvijek igram i mogu reći da iza sebe imam jako uspješnu karijeru.

U kojim ste sve rukometnim klubovima igrali, a u kojem ste trenutno?

• Iz Dalmatinke sam prešla u RK Podravka Vegetu i tamo sam provela 7godina, završila svoje školovanje, magistrirala na fakultetu. Iza toga sam otišla u RK Budućnost gdje sam provela 6 godina i nakon toga sam otišla u Rumunjsku i evo već 3 godine igram u Rumunjskoj.

Što biste izdvojili kao svoj najveći sportski uspjeh?

• Iskreno, kada netko gleda samo sportske uspjehe rekao bi da imam osvajanje Lige prvaka. Istina, to je zaista najveći sportski uspjeh, ali za mene je također sve drugo jednako važno. Za mene je to kao što sam i rekla završavanje školovanja, putovanje po cijelom svijetu, upoznavanje različitih ljudi, kultura, karaktera, osnivanje svoje obitelji. Također je za mene sportski uspjeh kad dobiješ na tisuće poruka da si nekome uzor, to su istinske i prave vrijednosti sportskog uspjeha uz sve osvojene medalje i pehare.

Da možete izabrati neki svjetski rukometni klub za koji biste mogli igrati, koji bi to bio?

• Nikad ne bi nešto promijenila u svojoj karijeri niti mislila da želim ovo ili ono, kroz karijeru sam igrala u vrhunskim klubovima na najvišim nivoima.

Za kraj, koju poruku biste uputili našim učenicima u Osnovnoj školi „Vladimir Nazor“ Ploče?

• Uvijek težite ka nečemu što želite i pratite svoje ciljeve. Sigurno neće biti lako, jer ima dana kad se svi nađemo sa nekim preprekama, ali nikad ne odustajte koliko teško bilo. Zaista kada se popenjete na sam vrh i okrenete se iza sebe bit ćete ponosni na sebe i na sve što ste učinili.
    Hvala vam puno na vašim pitanjima, jer ste me nekako vratili na moj početak, na moje djetinjstvo. Hvala i sretno!♥️♥️♥️

objavio: Administrator   datum: 3. 6. 2022.

INTERVJU – MARTA BATINOVIĆ

Što prvo pomislite kad čujete za Ploče?

Koje uspomene Vas vežu za osnovnu školu u Pločama koju ste pohađali?

Koji vam je bilo omiljeni predmet u osnovnoj školi?

• Jasno i glasno – tjelesni.

Jeste li ste imali omiljenog učitelja ili učiteljicu i tko je to bio?

U kojim ste sve rukometnim klubovima igrali, a u kojem ste trenutno?

Što biste izdvojili kao svoj najveći sportski uspjeh?

objavio: Administrator   datum: 3. 6. 2022.

Ovaj tjedan: 1967