Drage učenice i dragi učenici!

Sutra, 21. lipnja 2022.g. je posljednji dan ove nastavne godine. Školski sat bit će skraćen i trajat će 20 minuta.

Nastava za učenike viših razreda počinje u 8.00, a završava u 10.25. Sat će trajati 20 minuta I bit će mali odmori, ali ne I veliki.  Za učenike putnike organiziran je prijevoz  (polazak) u uobičajeno vrijeme, a odlazak u 10.40. Za učenike nižih razreda nastava počinje u 11.00, a završava u 12.20 sati. Nema ni malih ni velikog odmora. Prijevoz  (polazak) će biti organiziran u 10.25, a odvoz iz škole u 12.30 sati. Učenici od 1. do 4. razreda vraćaju udžbenike zadnji dan nastave. Učenici od 5. do 8.razreda vraćaju udžbenike  u dogovoru s razrednicima u period od 23. do 28. lipnja (uključujući i ove datume). Datumi po razredima će biti objavljeni na web – stranici škole. Osmaši tablete vraćaju u dogovoru s učiteljicom informatike.

Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnoga proračuna vlasništvo su OŠ „Vladimir Nazor“ Ploče, a postupanje s njima je regulirano Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna (Narodne novine, broj 46/2019.). Sukladno Naputku OŠ „Vladimir Nazor“ Ploče organizira vraćanje udžbenika.

Učenici vraćaju sljedeće udžbenike:

1. razred – vraćaju se udžbenici Katoličkog vjeronauka

2. razred – vraćaju se udžbenici Katoličkog vjeronauka

3. razred – vraćaju se udžbenici Katoličkog vjeronauka

4. razred – vraćaju se udžbenici Katoličkog vjeronauka i Glazbenog odgoja

5. razred – vraćaju se svi udžbenici osim udžbenika Engleskog i Talijanskog jezika (drugi obrazovni materijali se ne vraćaju, a Geografski atlas učenici zadržavaju za daljnje korištenje).

6. razred – vraćaju se svi udžbenici osim udžbenika Engleskog i Talijanskog jezika (drugi obrazovni materijali se ne vraćaju, a Geografski atlas učenici zadržavaju za daljnje korištenje).

7. razred – vraćaju se svi udžbenici osim udžbenika Engleskog i Talijanskog jezika (drugi obrazovni materijali se ne vraćaju, a Geografski atlas učenici zadržavaju za daljnje korištenje).

8. razred –  vraćaju se svi udžbenici osim udžbenika Geografije, Engleskog i Talijanskog jezika (drugi obrazovni materijali se ne vraćaju). Potrebno je vratiti i tablete u originalnoj kutiji s punjačem.

Ostali učenici zadužene tablete čuvaju za daljnje korištenje!

Važno!

- Mole se učenici da pregledaju udžbenike, izvade iz njih papiriće, oznake i sl., pobrišu zabilješke, te skinu naljepnice i omote s korica.

- Ako učenici izgube ili zbog nepažljivog postupanja onemoguće ponovno korištenje udžbenika predviđenih za višegodišnje korištenje, dužni su nadoknaditi štetu u iznosu od 50 % kataloške cijene udžbenika. Razrednici su dužni obavijestiti roditelje i računovodstvo škole.

- Učenik koji ne vrati udžbenike koje je zadužio prethodne školske godine, odnosno ne nadoknadi štetu od 50 % kataloške cijene udžbenika, neće moći zadužiti udžbenike za novu školsku godinu.

- Učenici koji budu upućeni na dopunski rad/popravni ispit  udžbenike vraćaju tek nakon što ispit polože.

- Ukoliko se odlučite za bacanje udžbenika koji se ne vraćaju u školu svakako ih odložite u stari papir.

- Svi učenici će u rujnu u školi dobiti besplatne udžbenike za sljedeću školsku godinu 2022./2023. O nabavi dodatnih obrazovnih materijala (radne bilježnice, zbirke i sl.) bit ćete pravovremeno obaviješteni.

(Za izgubljene i uništene udžbenike postupa se u skladu s Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna čl.3. )

Također, obvezno vratiti lektirne naslove zaključno s 23. lipnja 2022.

Pratite web – stranicu Škole kako biste bili informirani o datumima podjele svjedožbi, upisima i slično.

Hvala vam što se bili vrijedni, dobri i strpljivi. Uživajte u ljetnim praznicima  !!!

objavio: Administrator   datum: 20. 6. 2022.

Drage učenice i dragi učenici!

Učenici vraćaju sljedeće udžbenike:

1. razred – vraćaju se udžbenici Katoličkog vjeronauka

2. razred – vraćaju se udžbenici Katoličkog vjeronauka

3. razred – vraćaju se udžbenici Katoličkog vjeronauka

4. razred – vraćaju se udžbenici Katoličkog vjeronauka i Glazbenog odgoja

Ostali učenici zadužene tablete čuvaju za daljnje korištenje!

Važno!

Također, obvezno vratiti lektirne naslove zaključno s 23. lipnja 2022.

objavio: Administrator   datum: 20. 6. 2022.