OSMAŠI U VUKOVARU

Naši osmaši su tijekom 27. i 28. 06. imali terensku nastavu iz povijesti u Vukovaru. Učenici su bili u pratnji nastavnica Adriane Kostanić Burić, Žane Govorko, Marije Čupić Sente i ravnateljice Tihane Pažin. U sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ učenici i nastavnici su bili smješteni u hostelu Memorijalnog centra Domovinskog rata.

Prvi dan posjetili su Muzej vučedolske kulture, Župu sv. Filipa i Jakova te Gradski muzej Vukovara. Imali su i predavanje kroz powerpoint prezentaciju o Domovinskom ratu te su obišli cijeli kompleks Memorijalnog centra Domovinskog rata gdje su imali vodstvo zaposlenika hrvatske vojske. Malo je reći koliko bogatu povijest ima taj kraj od najstarijih prapovijesnih vremena sve do danas.

Drugi dan bio je za posjet svih najvažnijih lokacija bitke za Vukovar. Kroz emotivna svjedočanstva i lokalitete gdje se vodila najvažnija bitka Domovinskog rata, učenici su se mogli izravno vratiti u strašne rane godine, ali godine ponosa i slave. Tako su učenici posjetili Trpinjsku cestu, takozvano groblje tenkova, slavni vodotoranj, groblje poginulih u Domovinskom ratu te Ovčaru. Puni dojmova vratili smo se kući uz misao i sjećanje na žrtve i branitelje Domovinskog rata: „Neka se nikad ne zaboravi… Slava im i hvala!“

objavio: Administrator   datum: 30. 6. 2022.

OSMAŠI U VUKOVARU

objavio: Administrator   datum: 30. 6. 2022.