OBAVIJEST O POČETKU NOVE ŠKOLSKE GODINE 2022./2023.

Dragi učenici, drage učenici, dragi roditelji!

U ponedjeljak, 5. rujna 2021. g., počinje nova školska godina. Veselimo  se početku školske godine i ponovnom susretu s vama! Želimo svima sretan povratak u školske klupe, a posebno prvašićima kojima počinje jedno važno životno razdoblje!

Učenici od 1. do 4. razreda su u jutarnjoj smjeni od  8  sati, a u poslijepodnevnoj smjeni od 13 sati su  učenici od 5. do 8. razreda. Prvi dan nastave učenici će prvi sat imati sat razrednika u trajanju od 45 minuta kako bi preuzeli udžbenike i ostali materijale te trebaju ponijeti školske torbe. Nakon toga će imati skraćene sate po rasporedu koji će im dati razrednik/ca.

Prijevoz učenika – putnika je organiziran.

U PŠ Rogotin se prvi dan nastave u ovoj školskoj godini organizira na sljedeći način:

1. razred – 13.00 h

2., 3., 4. razred  - 8.00 h

Prema odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja, a temeljem Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu za školsku 2022./2023. godinu svim učenicima od 1. do 8. razreda bit će osigurani besplatni udžbenici za obvezne i izborne predmete.

Dubrovačko-neretvanska Županija i ove godine u svom proračunu osigurala sredstva za financiranje nabave radnih materijala za sve učenike od l. do 8. razreda osnovnih škola kojima je osnivač Dubrovačko-neretvanska županija. Pod radnim materijalima se podrazumijevaju radne bilježnice za sve redovne i izborne predmete uključujući  materijal za izvođenje vježbi i praktičnog rada iz tehničke kulture te geografski atlas za osnovnu školu. Geografski atlas se nabavlja samo za učenike 5. razreda osnovne škole budući se isti upotrebljava sve do kraja osnovnoškolskog razdoblja što znači da ga učenici 6., 7. i 8. razreda već posjeduju od prije, odnosno prethodnih godina. Ne financiraju se zbirke zadataka kao ni radni listići te nabava likovnih mapa jer ista ne spada u kategoriju radnih materijala nego školskog pribora, tj. dodatnih nastavnih sredstava.

Svoje komplete udžbenika učenici će preuzimati u školi prvog dana nastave u novoj školskoj godini. Udžbenici su vlasništvo škole, te se dio udžbenika koristio i prethodne godine. Roditelj/skrbnik će prilikom primitka udžbenika potpisati Izjavu o prihvaćanju obveze vraćanja udžbenika, a temeljem Naputka o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz državnog proračuna.

Izjavom se roditelj/skrbnik obvezuje da će po završetku nastavne godine vratiti školi udžbenike u uporabnom stanju, odnosno da će u slučaju njihovog gubitka ili oštećivanja biti dužni nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenika.

Zahvaljujemo vam na suradnji, trudu i strpljenju u prošloj školskoj godini i nadamo se uspješnoj suradnji i u ovoj. Sve učenike podsjećamo na nužnost odgovornog ponašanja u školi i izvan nje, na nastavi i u slobodno vrijeme te pozivamo na redovito i savjesno ispunjavanje školskih obveza, redovito pohađanje nastave, poštivanje pravila kućnog reda, kao i čuvanje školske imovine i okoliša naše škole. Želimo vam sretan početak nove školske godine, mnogo uspjeha u učenju i vladanju te što bolje rezultate u radu!

Tihana Pažin, ravnateljica

objavio: Administrator   datum: 29. 8. 2022.

OBAVIJEST O POČETKU NOVE ŠKOLSKE GODINE 2022./2023.

Dragi učenici, drage učenici, dragi roditelji!

Prijevoz učenika – putnika je organiziran.

1. razred – 13.00 h

2., 3., 4. razred  - 8.00 h

Tihana Pažin, ravnateljica

objavio: Administrator   datum: 29. 8. 2022.