Susret s književnicom

Književnica Nada Mihoković-Kumrić u školi

U srijedu, 9.11.2011. godine našu školu je posjetila književnica Nada Mihoković-Kumrić. Susret je organiziran s učenicima sedmih razreda jer je upravo u njihovom popisu lektire autoričin roman Lastin rep. Književnica je za ovo djelo 1995. godine dobila nagradu „Mato Lovrak“ za najbolji dječji roman.

Nada Mihoković-Kumrić rođena je 1951. u Novigradu Podravskom. Nakon završene gimnazije u Koprivnici diplomirala je na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu, a magistrirala na Medicinskom fakultetu u Zagrebu. Književnošću se počela baviti još kao učenica osnovne škole. Članica je Društva hrvatskih književnika i Hrvatskog društva književnika za djecu i mlade. Do sada je objavila romane Lastin rep, Mrazovac, Tko vjeruje u rode još, Prilagođeni, Vjetar kroz kosu, Rep, ali ne lastin; zbirku pripovijedaka Mjesto pod suncem i zbirke priča Vrijeme je i Uvijek nada.

Radosni smo što nam je književnica, upravo u Mjesecu hrvatske knjige detaljnije predstavila svoj najpoznatiji roman i na taj način posvjedočila kako je književnost zaista umjetnost riječi, odnosno lijepa riječ koja često daje odgovore na brojna životna pitanja. Tako nam je književnica Nada kroz svoja djela progovorila o vlastitoj obitelji, zanimanju, zavičaju, ali i suvremenom svijetu u kojem živimo.

Učenici su bili oduševljeni autoričinim prijateljskim pristupom i ležernim razgovorom, a jedina zamjerka je što je cijeli susret trajao samo jedan školski sat. Ipak, vjerujemo da je ovaj kratki, ali ugodni susret ostavio traga u našim srcima, ali i iznova probudio ljubav prema čitanju i pisanju.

objavio: Administrator   datum: 11. 11. 2011.

Susret s književnicom

Književnica Nada Mihoković-Kumrić u školi

objavio: Administrator   datum: 11. 11. 2011.