« Srpanj 2024 »

Uspješno završena 3. mobilnost Erasmus+ projekta "Capturing sustainable lifestyle in short videos"

Od 13. do 16. svibnja bili smo domaćini međunarodnog Erasmus+ projekta čiji su partneri, uz našu školu, škole iz Banske Bystrice (Slovačka) i Edremita (Turska). Radosno smo i odlično pripremljeni dočekali 18 učenika i učitelja te smo im brojnim radionicama, predavanjima, terenskom nastavom i posjetima približili ljepote našega kraja, ali i ukazali na važnost očuvanja okoliša.

Šetnjom su upoznali znamenitosti našega grada, u posjetu Reciklažnom dvorištu ponovili smo pravila razvrstavanja otpada, vozili smo se Baćinskim jezerima...Sljedeći smo dan izrađivali logo projekta u pijesku ušća Neretve, a zatim planinarili do vjetroorgulja na Trovru. Izrađivali smo glagoljičke suvenire na drvetu i platnu, učili o EM bio kuglicama i bacali ih u more kako bismo ga očistili prije nove sezone kupanja. Posjet Agro Etno Parku Žabac približio nam je život neretvanskog čovjeka, vezan uz rijeku i trupu. Popodne smo proveli u Zavičajnom muzeju Gradac gdje smo, proučavanjem eksponata, otkrivali održivost u životu dalmatinskog čovjeka u prošlosti. Navečer smo uživali u filmskoj večeri kada su svi partneri predstavili svoje kratke filmove za koje su dobili zaslužene nagrade. Zadnji dan domaćinstva začinjen je posjetom Dubrovniku gdje su gosti, uz neizostavan obilazak gradske jezgre, posjetili i dubrovački akvarij kako bi proučavali biljni i životinjski svijet Jadranskoga mora.

Nastojali smo proaktivno djelovati u smjeru razvijanja ekološke svijesti i isticanja važnosti suživota s prirodom, što je glavni cilj projekta. Uspjeli smo pokazati bogatstvo prirodne raznolikosti našega kraja na opće oduševljenje partnera.

Zahvaljujemo svima koji su nesebičnim doprinosom obogatili program domaćinstva: ERK-u "Periska" i gosp. Josipu Ostojiću na provedbi radionice i sudjelovanju u snimanju filma, gđici Mateji Pirjevac na prijemu u Reciklažno dvorište, gđi Mirjani Andrijašević, voditeljici Zavičajne zbirke Gradac, na srdačnom gostoprimstvu, prof. Andriji Pećaru na predavanju u muzeju, učiteljicama Doni Prović, Mariji Čupić-Senti i Nediljki Penović na pripremljenim radionicama... Također, zahvaljujemo svima koji su pomogli u organizaciji filmske večeri: prof. Mati Juriću na tehničkoj pomoći; članovima žirija: gosp. Danijelu Štuli, gđi Karli Šestan i gosp. Jurici Karamatiću.

Za odličnu organizaciju i osmišljavanje programa zaslužan je projektni tim učitelja naše škole: Ivana Pudar Pećar (školska voditeljica projekta), Monika Bušurelo, Maja Šakić i Mario Bebek, uz potporu ravnateljice Tihane Pažin.

Aktivnosti su sufinancirane sredstvima Europske unije, iz programa Erasmus+.

objavio: Administrator   datum: 20. 5. 2024.

Aktivnosti su sufinancirane sredstvima Europske unije, iz programa Erasmus+.

objavio: Administrator   datum: 20. 5. 2024.

Upisi u 1. razred SŠ