Svjetski dan učitelja

Čestitamo Dan učitelja!

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni.

Cilj Svjetskog dana učitelja je podići obrazovanje na razinu društvene važnosti i izvući učitelje iz poluanonimnosti te im dati i društvenu važnost koju zaslužuju. Prigoda je to i za isticanje vrijednosti rada svih učitelja i nastavnika i njihovog utjecaja na razvoj društva u cjelini. Ovaj dan je prilika da se naglasi važnost ove humane profesije, ali i samog obrazovanja čiji su nositelji upravo učitelji. Stoga se ovaj dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, tako i u Hrvatskoj. Proglasio ga je UNESCO godine 1994. u spomen na isti datum 1996. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja.

Učenici izvannastavne aktivnosti Mladi povjesničari zahvalili su se svojim učiteljima i nastavnicima prigodnim ukrašavanjem panoa u holu škole.

U suradnji s učenicima dodatne nastave iz Engleskog jezika Dan učitelja obilježen je i na Comenius corneru.

Priloženi dokumenti:
Hvalospjev_ljubavi_jednog_ucitelja.pdf (68.37 KB)

objavio: Administrator   datum: 5. 10. 2014.

Svjetski dan učitelja

Čestitamo Dan učitelja!

Priloženi dokumenti:
Hvalospjev_ljubavi_jednog_ucitelja.pdf (68.37 KB)

objavio: Administrator   datum: 5. 10. 2014.