« Ožujak 2024 »

Županijska izložba LIK 2017.

27.veljače 2017. u Prirodoslovnom muzeju u Metkoviću otvorena 19. Županijska izložba likovnih radova učenika osnovnih škola LIK 2017. za područje Dubrovačko-neretvanske županije. Domaćin ovogodišnje županijske izložbe bila je OŠ Don Mihovila Pavlinovića,Metković. Na izložbu su pozvani svi natjecatelji  čiji su radovi predloženi za Državno natjecanje te njihovi mentori. Uz njih, otvorenju su nazočili  uvaženi gosti i roditelji učenika.

Na Županijsko natjecanje prispjelo je 136 fotografija iz 18 škola.Prosudbeno povjerenstvo je za Izložbu odabralo 49 učeničkih radova od kojih je 10 predloženo za državno natjecanje.Među 10 predloženih za državno natjecanje je i fotografija Filipe Cvitanović ,učenice  naše Škole.Također su pohvaljene  i izložene fotografije učenica Vanesse Barbir i Dore Šunjić.

Dora Šunjić

Filipa Cvitanović

Vanessa Barbir

Nazočnima se najprije obratila predsjednica Povjerenstva županijskog natjecanja LIK 2017. Dubravka Šešelj koja je pozdravila sve nazočne te posebno zahvalila ravnateljici Prirodoslovnog muzeja, gospođi Ivani Baće na ustupanju reprezentativnog prostora za ovu izložbu. Pohvalila je sve učenike koji su se ove godine svojim radovima zaslužili  naći na županijskoj smotri.

Izložbu najboljih radova  otvorila je ravnateljica, gospođa Žana Dodig koja je pozdravila nazočne te naglasila da je svijet dječjeg likovnog stvaralaštva fascinantno područje, a kreativnost učenika, likovna, ali i svaka druga, ono je što veseli i potiče odrasle  da motiviraju  mlade  k takvoj vrsti izražavanja. Nazočnima se također obratila i gradonačelnica Katarina Ujdur koja je čestitala najboljima te istakla reprezentativnost prostora i zadovoljstvo što se jedna ovako zanimljiva izložba otvorila u Metkoviću.

Članovi benda Župe sv. Nikole iz Metkovića svojom su svirkom učinili atmosferu tijekom izložbe ugodnom i opuštajućom. Natjecatelji i njihovi mentori nastavili su druženje uz prigodan domjenak koji je domaćin priredio  u njihovu čast.

objavio: Administrator   datum: 27. 2. 2017.

Županijska izložba LIK 2017.

Dora Šunjić

Filipa Cvitanović

Vanessa Barbir

objavio: Administrator   datum: 27. 2. 2017.