Integrirani nastavni dan

Dani kruha

Obilježavanje svečanosti „Dana kruha – dana zahvalnosti za plodove zemlje“ traje od 1. do 31. 10. U povodu tradicionalnog obilježavanja svečanosti u našoj školi, u petak, 15. 10., organiziran je i uspješno proveden zanimljiv Integrirani nastavni dan.

Svaki razred predstavio se na jednom izložbenom prostoru. Izložbene prostore su obilazili roditelji učenika i njihovi gosti.

Izložbom su se htjeli dočarati plodovi zemlje užeg zavičaja, kruha i krušnih proizvoda, različitog sjemenja, te starih alata koji su se koristili ili se još koriste u obradi zemlje i pripreme kruha.

Ciljevi Integriranog dana su bili upoznati djecu s nastajanjem kruha (od zrna do pogače), približiti im blagovanje kruha i narodne običaje, poučiti mlade o kruhu kao izvoru životne i duhovne snage, upoznati žetvene običaje, upoznati učenike s autohtonim vrstama voća, žitarica, ljekovitog i začinskog bilja, ukazati na važnost zdrave prehrane, itd.

Članovi udruge „Lijepa naša“ pomogli su u prikupljanju i postavljanju starih alata u izložbene prostore.

Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simboličko blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

Priloženi dokumenti:
Integrirani nastavni dan.doc (117.00 KB)
Dani kruha_program.doc (35.50 KB)

objavio: Administrator   datum: 20. 10. 2010.

Integrirani nastavni dan

Dani kruha

Priloženi dokumenti:
Integrirani nastavni dan.doc (117.00 KB)
Dani kruha_program.doc (35.50 KB)

objavio: Administrator   datum: 20. 10. 2010.