« Srpanj 2024 »

Održano stručno predavanje za učenike

"Živim život bez nasilja"

U sklopu projekta "Živim život bez nasilja" koji su pokrenuli Ministarstvo unutarnjih poslova i Ujedinjeni narodi u RH, s ciljem senzibiliziranja javnosti na problem nasilja, 17. studenoga 2010. godine, u našoj školi održano je stručno predavanje za učenike.

Stručno predavanje za učenike V. - VIII. razreda, o nasilju u obitelji i načinu na koji se ono može spriječiti, održali su predstavnici Policijske uprave Županije dubrovačko-neretvanske u suradnji s Centrom za socijalnu skrb Grada Ploča i stručnom službom  škole. Učenicima su se uz edukativno predavanje prikazivali prigodni spotovi i dijelili promotivni materijali.

Osnovna svrha provođenja projekta je ukazati građanima, a posebno učenicima i roditeljima, na pravo na život bez nasilja, kao i podizanje svijesti građana na prijavljivanje nasilja u obitelji i izgradnji kulture nenasilja među mladima.

Također, u osnovnim školama naše županije, bit će organizirano provođenje likovnih radionica na ovu temu, a odabrani radovi dostaviti će se PU Županije, čiji će djelatnici organizirati u sklopu završne svečanosti izložbu istih. Tri  najbolja likovna uratka bit će nagrađena i dostavljena Ravnateljstvu policije  poradi daljnjeg sudjelovanja u izboru za najbolje radove na nacionalnoj razini.

Posebna završna svečanost za našu županiju, održat će se 24. studenog u dvorani dubrovačke Osnovne škole Marina Držića, kada će se uz prigodni program obilježiti završetak kampanje.

objavio: Administrator   datum: 18. 11. 2010.

Održano stručno predavanje za učenike

"Živim život bez nasilja"

objavio: Administrator   datum: 18. 11. 2010.

Upisi u 1. razred SŠ