Mjesec hrvatske knjige u našoj školi

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je promicanja knjige i čitanja. Tih mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga, nastoji se različitim aktivnostima, predavanjima i okupljanjima popularizirati čitanje, raditi na unaprjeđenju čitalačkih  sposobnosti učenika te poticati usmeno i pisano izražavanje.

U nastavku pogledajte kako su naši učenici i djelatnici obilježili MHK 2018. (Više)

Ovogodišnja manifestacija posvećena je kulturnoj baštini. Glavna je tema Baš baština, a moto (U)čitaj nasljeđe! Osnovni motiv je glagoljica kao jedna od najvrjednijih posebnosti hrvatske baštine i nacionalnog i kulturnog identiteta.

Predavanje alpinista i putopisca Stipe Božića u Narodnoj knjižnici Ploče

Obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige učenika 8.a razreda s razrednicom Ivanom započelo je posjetom Narodnoj knjižnici Ploče gdje su poslušali predavanje alpinista i putopisca Stipe Božića  o usponu na Himalaju. Vrlo zanimljivom prezentacijom poznati putopisac dočarao je sve izazove s kojima su se susreli članovi ekspedicije Vlaji na Himalaji. Ovo predavanje bilo je izvrsna korelacija s nastavom Hrvatskoga jezika jer su učenici tih dana na satu književnosti učili o obilježjima putopisa te su interpretirali ulomke upravo iz Božićeve knjige Svete planine svijeta.

Književni susret s pjesnikinjom Jelenom Ćelić

Ovaj mjesec bio je prigodan i za druženje s književnicima. 8.a i 8.b razred sudjelovali su na susretu s pjesnikinjom našega grada i bivšom učiteljicom Hrvatskoga jezika Jelenom Ćelić. Pjesnikinja je učenicima pojasnila ulogu „lijepe riječi“ u njenom životu, govorila je o inspiraciji za pisanje, o početcima stvaranja, ali i o svojim doživljajima tijekom dugogodišnjeg rada s učenicima koji su joj također bili nadahnuće za pisanje. Tako su učenici čuli pjesmu o „šišmišima u klupi“, pjesme zavičajne tematike, ali i pjesme posvećene unucima i dragim ljudima. Nadamo se da je ovaj susret potaknuo učenike na književno stvaranje jer sigurno se u nekome od njih skriva i ovakav umjetnički talent.

Lektirne čajanke

objavio: Administrator   datum: 15. 11. 2018.

Mjesec hrvatske knjige u našoj školi

Predavanje alpinista i putopisca Stipe Božića u Narodnoj knjižnici Ploče

Književni susret s pjesnikinjom Jelenom Ćelić

Lektirne čajanke

objavio: Administrator   datum: 15. 11. 2018.