Svečana promocija mentora i savjetnika

Dana 8. veljače 2019. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu promovirano je 478 odgojno-obrazovnih djelatnika diljem Hrvatske. Svečana promocija u zvanje mentora i savjetnika održala se u dva dijela, 1. dio je počeo u 11 sati, a 2. dio u 13.

Kod ocjenjivanja za napredovanje, u obzir se uzima metodička kreativnost u podučavanju, primjenjivanje suvremenih oblika i metoda rada u poučavanju, te postignuti rezultati u odgojnom radu s učenicima, a ocjenu rada učitelja odnosno nastavnika, daju ravnatelji škola na osnovi praćenja rada nastavnika uz suglasnost  vijeća nastavnika, te viši savjetnik Agencije za odgoj i obrazovanje, na osnovi neposrednog uvida u rad i praćenja rada nastavnika. Zadnju riječ ima ministar obrazovanja, koji donosi odluku o imenovanju u novo zvanje.

U zvanje mentora ili savjetnika biraju se odgojno-obrazovni djelatnici koji svojom stručnošću, pedagoškim metodama, uzornim radom i trajnim stručnim usavršavanjem unapređuju nastavni proces poučavanja, kao i odgojno-obrazovni sustav u cjelini. Među promoviranim odgojno-obrazovnim djelatnicima bile su i dvije djelatnice naše Škole, koje su promovirane u zvanje učitelja mentora (Dona Prović, učiteljica informatike i Gordana Vuletić, učiteljica razredne nastave), te im ovim putem čestitamo i želimo im puno uspjeha i u daljnjem radu.

objavio: Administrator   datum: 11. 2. 2019.

Svečana promocija mentora i savjetnika

objavio: Administrator   datum: 11. 2. 2019.