DVODNEVNA EKSKURZIJA 7.b RAZREDA U ZADAR, NIN I NP „KRKA“

Učenici 7.b razreda naše škole pod vodstvom razrednice Marije Čupić Sente i u pratnji nastavnice povijesti Adriane Kostanić Burić bili su 29. i 30. 4. 2019. na dvodnevnoj stručnoj ekskurziji. Puni dojmova i sa željom da što prije ponove školsku ekskurziju učenici su se sretno vratili kući.

"Više" za galeriju laugh

Prvi dan u Zadru obišli su Muzej antičkog stakla, Zlato i srebro Zadra i Arheološki muzej. Razgledali su povijesni gradski forum s crkvom sv. Donata te modernije spomenike kao što su Morske orgulje i Pozdrav suncu. Uz pratnju duhovite vodičke posjetili su i gradić Nin, gdje su bili u najmanjoj katedrali na svijetu – crkvici sv. Križa. U blizini su i zaželjeli želju na spomeniku Grgura Ninskog, našeg poznatog kipara Ivana Meštrovića. U ninskoj solani učenici su imali stručno vodstvo kroz mnogobrojne bazene iz kojih se vadila i brala sol kroz mnoga stoljeća u prošlosti pa tako i danas.

Drugi dan ostavljeno je za razgledavanje prirodnih ljepota ovog kraja. Učenici su posjetili jedan od naših naljepših nacionalnih parkova – NP Krka. Uz brojne demonstracije starih alata i zanata, poučna predavanja o vodi i nekadašnjem načinu života ljudi uz vodu, učenici su šetnicom obišli veliki dio nacionalnog parka tako da su mogli potpuno iskusiti ljepotu gotovo netaknute prirode. Pritom su posjetili i otočić Visovac na kojem se nalazi franjevački samostan iz 15. stoljeća gdje se čuva vrlo vrijedna zbirka knjiga, umjetnina i ostalih važnih dokumenata.

objavio: Administrator   datum: 3. 5. 2019.

DVODNEVNA EKSKURZIJA 7.b RAZREDA U ZADAR, NIN I NP „KRKA“

"Više" za galeriju laugh

objavio: Administrator   datum: 3. 5. 2019.