OBAVIJEST O TESTIRANJU PREDŠKOLACA

Autor: Administrator , 27. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

obavještavamo vas da je sukladno mišljenju Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (KLASA: 501-05/20-15-2, URBROJ: 381-15-150-20-147 od 18. svibnja 2020. godine), zbog aktualno povoljne epidemiološke situacije, moguće nastaviti aktivnosti vezano uz utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta i u školskim ustanovama, s tim da su se škole dužne pridržavati odgovarajućih mjera iz Uputa HZJZ-a za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za ustanove ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanja djece rane i predškolske dobi te učenika koji pohađaju razrednu nastavu, s naglaskom na sljedeće mjere:

Kliknite "više" za termine, mjere i detaljne upute

• održavati fizičku udaljenost (najmanje 1,5 m)
  • pojačati higijenu ruku (dezinfekcija ruku kod ulaska i izlaska u ustanovu) te, ako je moguće, koristiti vlastitu kemijsku olovku kod pisanja testa,
  • odgoditi dolazak (djece i roditelja) s povišenom tjelesnom temperaturom i/ili respiratornim smetnjama te osoba sa sumnjom na zarazu COVID-19,
  • redovito prozračivati prostorije
  • roditelji/skrbnici dovode i odvode djecu u Školu no ne ulaze u ustanovu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do glavnog školskog ulaza, pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosno na druge roditelje/skrbnike i djecu.
  • djecu će u točno određeno vrijeme preuzeti članovi Stručne službe na glavnom ulazu Škole i po završetku testiranja dopratiti do  istog mjesta kako bi ih predali roditeljima

Testiranja djece će se obavljati (točno vrijeme bit će navedeno u pozivu koji će roditelji dobiti poštom)

• 8.lipnja u 8.30 i 10.30
  • 9.lipnja u 8.30 i 10.30
  • 10.lipnja u 8.30 i 10.30

u prostorijama osnovne škole „Vladimir Nazor“ Ploče. Testiranje se obavlja u svrhu utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta prije upisa u prvi razred OŠ.

Ukoliko dijete ili roditelj ima povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne smetnje ili sumnju na zarazu Covid – 19 virusom, dolazak treba odgoditi.

Upis djeteta u Školu obavit će se istoga dana. Za upis je potrebno donijeti rodni list za dijete (nije bitan datum izdavanja, može i preslika).

Za sve nejasnoće te eventualnu odgodu dolaska djeteta na testiranje, roditelji se mogu javiti tajništvu Škole na tel. 679 703 ili pedagogu na tel.676 047.