Erasmus+ projekt

Autor: Administrator , 28. 10. 2020.

„Beyond The Limits With Learning“/“Učenjem pomičemo granice“

Erasmus+ je najznačajniji program Europske unije namijenjen obrazovanju, osposobljavanju, mladima i sportu.

Ponosni smo što ove godine sudjelujemo u dva Erasmus+ projekta. Radi se o projektima Ključna aktivnost 2: Školska partnerstva. Projekti će se provoditi tijekom naredna 24 mjeseca te ih u potpunosti financira Europska unija.

Svaki učenik ima dominantni stil učenja kojim najuspješnije usvaja nove spoznaje i napreduje u učenju. Istraživanja pokazuju da dominantni stilovi učenja učenika imaju značajan utjecaj na njihovo ponašanje i obrazovanje. Kako bi se postigli najučinkovitiji ishodi učenja, stilovi učenja trebaju biti usklađeni s odgovarajućim strategijama učenja.

Projekt „Beyond The Limits With Learning“ usmjeren je na istraživanje i primjenu različitih stilova učenja te stjecanje vještina koje učenicima mogu pomoći u učinkovitijem učenju. Također bi trebali razumjeti i razvijati potencijal usvajanja znanja od drugih, što bi moglo pomoći u smanjenju predrasuda i stvaranju pozitivnih stavova prema obrazovanju i cjeloživotnom učenju.

Ukupan odobreni iznos za projekt „Beyond The Limits With Learning“ je 20,966.00 EUR (za našu školu). Vremensko trajanje projekta je od 1.10.2020. – 30.9. 2022.

Projektni partneri su škole iz Turske, Poljske, Slovačke i Sjeverne Makedonije.

Projektna koordinatorica za našu školu je predmetna učiteljica Ivana Pudar Pećar, a ostali članovi tima koji su sudjelovali u pisanju projekta su predmetne učiteljice Monika Bušurelo, Maja Šakić i Dona Prović, školski knjižničar Mario Bebek i psihologinja Nataša Palac. Član projektnog tima je i ravnateljica Tihana Pažin.

Tijekom provedbe projektnih aktivnosti očekuje se uključivanje većeg broja učitelja i učenika.

Projektni materijali predstavljat će se na eTwinning platformi, ali i u posebnom kutku mrežne stranice naše Škole.

Vjerujemo da će se epidemija uskoro smiriti i stvoriti povoljni uvjeti za provedbu projektnih mobilnosti. Do tada, učenici i učitelji će entuzijastično odrađivati projektne aktivnosti i virtualno surađivati s kolegama iz partnerskih škola.