I u našoj školi obilježen je Mjesec hrvatske knjige!

Autor: Administrator , 16. 11. 2020.

U povodu 50. godišnjice obilježavanja Dana planeta Zemlje, ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige posvećen je našemu planetu i zaštiti okoliša, uz moto Razlistaj se!. Tijekom mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga,  diljem Hrvatske, u knjižnicama, školama i izvan njih, raznovrsnim radionicama na zadanu temu promovira se čitanje, važnost knjige i knjižnica.

U našoj školi ova manifestacija obilježena je različitim radionicama. Učenici sedmih razreda, uz mentorstvo predmetne učiteljice Ivane i školskog knjižničara Marija, uključili su se u eTwinning projekt „CRAFT“. Projekt se bavi proučavanjem lokalnih legendi pa su se učenici na radionici upoznali s legendama vezanim za naš kraj te su, prema zadanim motivima, pokušali stvorili vlastitu legendu. Na kraju radionice natjecali su se u razumijevanju odabrane legende igrajući popularni „Kahoot“.

Učenici 6.a razreda, u skladu s ovogodišnjim motom, sat Hrvatskog jezika, proveli su u prirodi te su se bavili narodnim blagom naše usmene književnosti. Otkrivali su i povezivali stihove naših narodnih lirskih pjesama te su promišljali o motivima, tematici i stilu naše narodne književnosti. Najuspješnija skupina nagrađena je prigodnim slatkim poklonom.

Čitanje je važno za socijalni, intelektualni i emocionalni razvoj svakoga od nas. Budimo jedni drugima poticaj za češći posjet knjižnicama i druženje s knjigama. Otkrivajmo zajedno čari i bogatstvo umjetnosti riječi!