Ima jedan grad (LITERARNA RADIONICA)

Autor: Administrator , 18. 11. 2020.

Prelistajte radove učenika 8.a i 8.b nastale na radionici „Blackout Priče iz Vukovara“ koju je osmislila učiteljica Marina Burđelez.

"Kliknite na sliku i prelistajte"

LITERARNA RADIONICA

S Pričama iz Vukovara učenike pobliže upoznajem u osmom razredu. Čitamo ih u studenom kako bismo spremni dočekali Dan sjećanja. Razmišljamo, razgovaramo, uspoređujemo teme koje je Siniša Glavašević obradio u formi kratke priče. Odgovaramo na brojna pitanja: ljudska, ratna, književna… Djeca prepoznaju žrtvu grada i ljudi, kroz zvukove ratnog Vukovara do njih se probijaju Sinišine riječi. Idealan je to trenutak za stvaralaštvo. Biramo jednu priču po kojoj tehnikom blackout poezije (postupak zatamnjenja teksta) ispisujemo svoje poruke. Kombiniramo crtež i riječ. Upoznajemo grad i njegove ljude, čeznemo za zagrljajima, putujemo svemirom, prenosimo poruke roditeljima, igramo se, maštamo, stvaramo nove priče… I ono što je u Vukovaru neizrecivo, što se ne da snimiti, ostaje sačuvano.