„Edukacijom protiv nasilja“

Autor: Administrator , 17. 12. 2020.

Naši šestaši, pod vodstvom svojih razrednica Ivane Pudar Pećar, Maje Šakić i Maje Šiljeg-Talajić,  su sudionici projekta „Edukacijom protiv nasilja“ te su obilježili Svjetski dan prevencije nasilja nad djecom na način prilagođen izmijenjenim uvjetima rada zbog Covid-19.

Opći cilj koji se želi ostvariti provedbom ovoga projekta je smanjenje svih pojavnih oblika nasilja nad i među djecom i mladima.

Prioritetno područje ovoga projekta je prevencija nasilja među djecom (podrška nenasilnom rješavanju sukoba među djecom, edukacije o prihvaćanju različitosti među djecom i dr.).

Projekti usmjereni na prevenciju nasilja najčešće se provode u velikim gradovima zbog dostupnosti brojnih sadržaja i većih mogućnosti provedbe uključujući različite načine i metode educiranja djece o sveprisutnosti problema nasilja među djecom i mladima. Vrlo je važno o problematici nasilja educirati i djecu u manjim gradovima. Naša škola se kao partner pridružila udruzi „Leptirići“ovome projektu koji je pod pokroviteljstvom Ministarstva  za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, a koji će se provoditi do veljače 2021. g.