Predavanja i radionice u POU Ploče

Dana 8. lipnja održane su tri radionice – Mindfullnes, Dan najboljih prijatelja i Svjetski dan oceana. Učenice koje su pokazale interes za navedene teme sudjelovale su u brojnim aktivnostima pomoću kojih su obogatili svoje znanje u ugodnoj atmosferi uz međusobno druženje i uvažavanje.

Predavanja i radionice su vodili školska psihologinja Nataša Palac, učiteljica informatike Dona Prović i školski knjižničar Mario Bebek u sklopu projekta „Škola zdravog i sigurnog života“. Pučko otvoreno učilište je partner našeg Projekta i ovim putem im se zahvaljujemo na ustupanju prostorija i tehničkih pomagala za potrebe predavanja i radionica.

Izložili smo dio učeničkih radova s motivima vezanim uz teme Projekta. Učenici su na početku pogledali prezentacije o Danu najboljih prijatelja i Svjetskom danu oceana, koji se obilježavaju 8. lipnja, a zatim su slijedile razne radionice različitog tipa poput kvizova, ekspresije, igara, međusobne analize… na koje su učenici pozitivno reagirali. Spoznali su važnost prijateljstva i očuvanja oceana, kao i okoliša u cjelini.

U sklopu radionice Mindfulnessa uradili smo vježbe osjetila. Nabrajali predmete koje su tražili durbinom u zadanom vremenu, pogađali mirise, okuse, iz vrećice zatvorenih očiju izvlačili i pogađali predmete te slušali zvuk činela i triangla. Radili vježbe dubokog disanja i vođene fantazije koje smiruju, poboljšavaju koncentraciju koja je važna za učenje i pamćenje. Pogađali smo raspoloženja s kartica. Na kraju smo u krugu igrali vježbu povjerenje i izvukli papirić s motivirajućom porukom. Radionice su protekle u veseloj atmosferi. Svi su pokazali interes za ovakve vrste radionica i želja im je da ih što prije ponove.

objavio: Administrator   datum: 9. 6. 2022.