Pametno gospodarenje otpadom (ERASMUS + 2020./2022.)

Autor: Administrator , 26. 10. 2020.

Smart Waste Management for Smarter Cluster Schools

U listopadu smo počeli provoditi aktivnosti ERASMUS + projekta Smart Waste Management for Smarter Cluster Schools. U Projektu smo prepoznali priliku da se kao Škola aktiviramo i pridonesemo aktualnoj temi reorganizacije gospodarenja otpadom na lokalnoj razini. Svoja iskustva podijelit ćemo sa stranim  partnerima. Gospodarenje otpadom pitanje je koje pogađa sve nas. Svi proizvodimo otpad: u prosjeku svaki od 500 milijuna ljudi koji žive u Europskoj uniji baci oko pola tone kućnog smeća svake godine.

Nakon uspješno vrednovane projektne prijave potpisali smo Sporazum o dodjeli bespovratnih sredstava (28. 169,00 EUR) s Agencijom za mobilnosti i programe Europske unije. Projekt traje 23 mjeseca (1.10. 2020.-31.8.2022.), ključna aktivnost su školska partnerstva. Naši strani partneri su škole iz Rumunjske, Litve, Turske i Grčke. Suradnja će se odvijati pomoću alata eTwinning, ali i putem drugih dostupnih platformi. S obzirom  na trenutnu situaciju s pandemijom COVID – 19 planirane mobilnosti učenika i učitelja su odgođene.

Razrađujući svoje aktivnosti, nastojali smo uspostaviti suradnju sa što većim brojem lokalnih organizacija, ustanova, društava i udruga.

Želja nam je da rezultati rada na Projektu budu vrijednosti koje će naše učenike oblikovati kao aktivne građane koji pridonose napretku gospodarenja otpadom u lokalnoj zajednici.

Sve projektne aktivnosti možete pratiti na posebnoj poveznici: Smart Waste Management for Smarter Cluster Schools  ili u istoimenoj  javnoj grupi Facebook stranice.