INTERVJU – BOBO GRUJIČIĆ

U sklopu 70-te obljetnice osmogodišnje osnovne škole u Pločama nastavljamo s intervjuima s našim bivšim uspješnim i poznatim učenicima. Ovaj tjedan donosimo intervju s poznatim bubnjarom Slobodanom Bobom Grujičićem, koji je svirao s brojnim hrvatskim rock grupama.

"Kliknite na sliku za video pozdrav yes"

• Što prvo pomislite kad čujete za Ploče?
  • Djetinjstvo i to prekrasno i bezbrižno. Licem mi se razvuče osmijeh kad se sjetim tog vremena.

• Koje uspomene Vas vežu za osnovnu školu u Pločama koju ste pohađali?
  • Meni je bilo divno u školi. Bio sam odličan đak. Imao sam dobre učiteljice (od 1. do 4. razreda Dujka Krstović, a od 5. do 8. Milka Krstičević) i dobre prijatelje. Volio sam učiti i ići u školu.

• Koji vam je bilo omiljeni predmet u osnovnoj školi?
  • Auuu. Ne znam! Volio sam pisati pa bih stoga rekao hrvatski.

• Jeste li ste imali omiljenog učitelja ili učiteljicu i tko je to bio?
  • Ne bi bilo fer da ikoga izdvojim.

• Ima li neka zanimljivost koju biste podijelili s nama vezana za školu?
  • Sjećam se da smo išli na Baćinska jezera na pozdrav proljeću. Svi razredi bi se okupili pred školom i pješke bismo išli na jezera. Tamo smo popili sok i zabavili se.

• Jeste li ste već u osnovnoj školi znali da želite biti bubnjar ili ste tada imali druge želje?
  • Ja sam već tada svirao u limenoj glazbi klarinet i doboš  i išao u glazbenu školi, bio u folkloru. To se s prvim naznakama puberteta pretvorilo u sviranje saksofona i bubnjeva, a imao sam i prvi bend koji se zvao Opasna zona. Sa mnom je bio Romeo Krželj iz c razreda. Ja sam bio iz b razreda.

• S kojim ste sve rock bandovima svirali?
  • Ajme, koliko ih je bilo! Pa da nabrojimo samo neke: Grad, Let 3, Grupa 777, Gips, Beatles Revival Band, Enface, Belfast Food, Kojoti, Urban &4, Turisti.

• Što biste izdvojili kao svoj najveći poslovni uspjeh?
  • To što sam prije 11 godina osnovao svoju turističku agenciju i radim posao koji volim.

• Da možete izabrati neku svjetsku grupu s kojom bi mogli svirati tko bi to bio?
  • David Bowie, u njegovom bandu, ali to je više nemoguće.

• Po čemu biste voljeli da Vas ljudi pamte?
  • Ostavljam taj izbor onima koji će me pamtiti.

• Za kraj, koju poruku biste uputili našim učenicima u Osnovnoj školi „Vladimir Nazor“ Ploče?
  • Da u životu nastoje raditi ono što vole i u čemu misle da su dobri i da budu ustrajni.

objavio: Administrator   datum: 17. 3. 2022.

INTERVJU – BOBO GRUJIČIĆ

"Kliknite na sliku za video pozdrav yes"

• Što prvo pomislite kad čujete za Ploče?

• Koje uspomene Vas vežu za osnovnu školu u Pločama koju ste pohađali?

• Koji vam je bilo omiljeni predmet u osnovnoj školi?
  • Auuu. Ne znam! Volio sam pisati pa bih stoga rekao hrvatski.

• Jeste li ste imali omiljenog učitelja ili učiteljicu i tko je to bio?
  • Ne bi bilo fer da ikoga izdvojim.

• Ima li neka zanimljivost koju biste podijelili s nama vezana za školu?

• S kojim ste sve rock bandovima svirali?

• Što biste izdvojili kao svoj najveći poslovni uspjeh?

• David Bowie, u njegovom bandu, ali to je više nemoguće.

• Po čemu biste voljeli da Vas ljudi pamte?
  • Ostavljam taj izbor onima koji će me pamtiti.

objavio: Administrator   datum: 17. 3. 2022.