UČENIČKA EKSKURZIJA OSMIH RAZREDA U ISTRU

Pedeset i pet učenika osmih razreda naše Škole u pratnji učitelja Helene Decovski Ćavar, Marijana Krilića, Žane Govorko i Done Prović 25. 4. 2022. uputilo se na četverodnevnu stručnu ekskurziju u Istru.

Prvi dan posjetili su Zadar. Nakon razgledavanja povijesnog gradskog foruma s crkvom sv. Donata i modernijih spomenika kao što su Morske orgulje i Pozdrav suncu, posjetili su Arheološki muzej grada Zadra gdje su sudjelovali i na radionici Igrom do znanja.

U kasnim večernjim satima, nakon malo poduže vožnje, sretno su stigli do Rapca i hotela Sunny  gdje su bili smješteni.

Drugi dan posjetili su NP Brijune. Nakon vožnje do Fažane turističkim brodom stigli su do Brijuna. Park su obišli električnim vlakićem i pješice.

Nakon obilaska i ručka zaputili su se u Pulu, najveći grad istarskog poluotoka. Uz lokalnog vodiča obišli su pulski amfiteatar, Herkulova vrata, Slavoluk Sergijevaca, Forum.

Nakon povratka u hotel i večere, učenici su se družili uz disco zabavu.

Treći dan, nakon doručka, odlaze u Vodnjan - gradić koji je najpoznatiji po župnoj crkvi sv. Blaža s najvišim zvonikom u Istri i impozantnoj zbirci svetačkih relikvija. Po završetku razgleda crkve i zbirke, posjetili su Rovinj, prošetali starim dijelom grada, posjetili crkvu sv. Eufemije. U poslijepodnevnim satima, nakon vožnje preko Limskog kanala, stižu do Poreča. Nakon zajedničkog ručka i šetnje gradom obilaze i UNESCO-om zaštićenu Eufrazijevu baziliku. Prepuni dojmova i već polako umorni, odlaze prema hotelu, gdje nakon večere ponovno imaju druženje uz disco zabavu.

Četvrtog dana, nakon doručka i odjave iz hotela, krećemo prema NP Plitvička jezera. Nakon ručka, oko 14 sati započinje obilazak najstarijeg nacionalnog parka u Hrvatskoj. Učenici su šetali uređenim stazama, plovili brodom po jezeru Kozjak te se vozili turističkim vlakićem.

Oko 17.30 zaputili su se prema Dalmaciji. Malo nakon 22 sata, umorni, ali zadovoljni, sretno su stigli svojim kućama.

Na kraju, sve pohvale našim osmašima na dostojansvenom predstavljanju škole na svim mjestima koja smo posjetili.

objavio: Administrator   datum: 2. 5. 2022.

UČENIČKA EKSKURZIJA OSMIH RAZREDA U ISTRU

Nakon povratka u hotel i večere, učenici su se družili uz disco zabavu.

objavio: Administrator   datum: 2. 5. 2022.