Održane radionice STEM auto

STEM auto je projekt IRIM-a (Institut za razvoj i inovativnost maldih), u kojem instruktori po cijeloj Hrvatskoj održavaju besplatne radionice digitalne pismenosti za početnike, osmišljene kao uvod u robotiku i programiranje te su prvenstveno namijenjene osnovnoškolskom uzrastu.

Na taj način se STEM dovodi svugdje, poput modernog „bibliobusa“ kako bi se svima omogućilo upoznavanje s robotikom, tehnologijom i programiranjem, bez obzira na veličinu mjesta gdje žive i dostupnosti tehnologije, a radionice služe upravo kao uvod i poticaj za rad u STEM područjima.

Učiteljica mentorica informatike Dona Prović je kontaktirala IRIM i izrazila želju da posjete i organiziraju radionice u našoj školi te smo s nestrpljenjem čekali kada će STEM auto doći i do naše škole. U utorak, 4. 4. 2023. održane su čak tri radionice STEM auta za sve učenike petih razreda.

Radionice su bile uvodnog tipa, gdje su se učenici imali priliku upoznati se s radom i dijelovima micro:Maqueen Plus robota, uporabom potrebne aplikacije te su izrađivali programe za korištenje svjetlećih LED dioda i vožnju robota. Petaši su s interesom pratili radionicu i rado sudjelovali u programiranju robota te bili oduševljeni s novim saznanjima i mogućnostima robota, a bilo im je žao kada je radionica završila i izrazili su želju za ponovnim održavanjem radionica.

Ovim putem se želimo zahvaliti IRIM-u (Institutu za razvoj i inovativnost mladih) i Tari, našoj instruktorici, koja je sa strpljenjem pokazivala sve mogućnosti robota i rado odgovarala na upite djece. Nadamo se da će se u budućnosti nastaviti odvijati ovakvi i slični STEM projekti.

STIŽE STEM AUTO Prijavite se na besplatne radionice robotike! - DuList.hr

objavio: Administrator   datum: 5. 4. 2023.

Održane radionice STEM auto

STIŽE STEM AUTO Prijavite se na besplatne radionice robotike! - DuList.hr

objavio: Administrator   datum: 5. 4. 2023.